вторник, 12 ноября 2024 г.

Про озера України

Край блакитних озер є на Поліссі, Зачаровує нас він своєю красою, А найглибше це Світязь Серед всіх в Україні. Дивовижне, чудове – це є північ країни. А на заході є Українські Карпати. І озера там є – вулканічні, загатні. Найвідоміше озеро – це Синевир. А на півдні країни – узбережжя морів. Там є безліч озер унікальних, солоних. І єдине велике в усій Україні – Це Ялпуг прісноводне і нині. А на сході та в центрі -заплавні озера. Їх створила ріка, Все в природі взаємно. І не лише в природі, А по всій Україні. І тому Україна одна та єдина!

Гора Маківка

Південь. Ми з групою піднімаємось на гору, яка символічно називається «Маківка». Дві-три години ми йшли вгору. Це було довго, нічого цікавого й дивовижного. По дорозі ми побачили синього слимака, звичайного, але синього – і навіть це стало символом унікальності нашої країни. Україна вражає своїм різноманіттям, кожен її куточок об’єднує нас у спільній любові до рідного краю. Нарешті ми дійшли до печери. Вона була маленька, але саме через неї можна було йти далі, іншого шляху не було. Навколо печери природа розкидала дивовижні каміння, які прикрашали навколишнє середовище. Ми бачили тіні дерев, які оточили це таємниче місце. Всі разом зібралися з силами, щоб пройти печеру. Ми зрозуміли, що інколи, для досягнення мети, потрібно йти нелегкими шляхами, але разом. І тоді, навіть найтемніші місця стають світлішими. Ось, наша група вже біля вершини. Вражаючий факт: назва цієї гори походить від українського слова «маківка», що означає «верхівка». Далі ми зустріли пастухів, які випасали овець. Скуштували місцевого сиру. Це нагадало, що в кожному регіоні України є свої звичаї. Це те, що робить нашу країну унікальною, не розділяючи, об`єднуючи захід та схід, північ та південь і навпаки. Настав час піднятися на саму вершину. Всі були налаштовані рішуче, готові до останніх зусиль. Маківка – це найважча частина підйому. Ми хапалися за коріння та каміння, долаючи перешкоди, і нарешті – вершина! Вид зверху захоплюючий - ліси, гори, які тягнулися до горизонту. Все виглядало таким маленьким з висоти! Але разом ці деталі створювали єдиний величний краєвид. Хоч було і літо, це не завадило невеличким купкам снігу осісти на вершинах гір. Україна така ж єдина, як цей вид з вершини! Дорога була нелегкою, але цей підйом на Маківку ще раз нагадав нам, що єдність робить нас сильнішими. Україна – єдина! І разом ми здатні подолати будь-які вершини.

Про те, що дає нам природа.

Наша країна розташована в північній півкулі, у центрі Європи. З півдня омивається двома морями і знаходиться у сприятливих кліматичних умовах. Завдяки цьому, ми маємо багато корисних копалин, яких і нам вистачає, і на продаж у інші країни. На заході України добувають газ, нафту, сірку, мармур, базальт і навіть золото. Північ України багата на бурштин, торф, крейду, мідні та титанові руди. На сході розвідані нафтогазоносні басейни, кам`яне вугілля, кам`яна сіль, крейда, базальт. Південь багатий на залізні, марганцеві, алюмінієві, титанові руди, а також: буре вугілля, графіт, вапняк. В морях є ще не розвідані запаси нафти та газу. Центр також не відстає, тому що видобувають буре вугілля, горючі сланці, графіт, титанові руди. Всі корисні копалини, які подарувала нам природа, українці навчились видобувати і використовувати. Наприклад: з нафти виготовляють бензин, гуму, мастила, мазут. З руд – залізо, алюміній, титан. З базальту – щебінь, а із золота та бурштину – ювелірні вироби. Кожен українець використовує щодня в побуті те, що виготовлене в Україні. Особливості геологічного розвитку території України обумовили формування в її надрах паливних, рудних та нерудних корисних копалин. Вони різноманітні і залягають в усіх частинах нашої країни: північ, південь, захід, схід. Україну об’єднує не лише культура, звичаї, традиції, а й природні ресурси. Саме тому Україна єдина та неподільна! Особисто я пишаюсь, що народилась в Україні!